nová městská čtvrť

Na Smíchově už brzy vyroste nová městská čtvrť

Mezi nejvyhledávanější místa v Praze, co se týče bydlení, patří rozhodně Vinohrady, dále také okolí Pankráce a Vyšehradu a také samozřejmě Smíchov. Smíchov je však asi nejoblíbenější v poslední době, i když se do centra dostanete bezpečně a rychle z jakékoliv výše zmiňované části Prahy. Ovšem Smíchov je v poslední době velice modernizovaný, tudíž možná proto se sem lidé ženou. Hlavně tu vznikají nové byty, které rozhodně stojí za to.

V poslední době se však spekulovalo o tom, že má na Smíchově vyrůst nová městská čtvrť. Mnozí lidé říkali, že to nemůže být pravda, ale skutečně to tak je. Na nákladovém nádraží Praha-Smíchov mají zanedlouho opravdu vyrůst nové městské čtvrti. Nebude to však výmysl jenom Prahy, ale bude to výmysl všech občanů, protože právě občané se mohou vyjádřit, jak by asi chtěli, aby tato čtvrť vypadala. Praha si velice cení těchto názorů, protože si od této čtvrti slibuje opravdu velké zisky.

Bude se jednat o rozsáhlý projekt

Tento rozsáhlý projekt bude opravdu velice klíčový nejen pro Prahu 5, ale rozhodně pro celé hlavní město. Občané se nijak neostýchají a přispívají nápady, přidávají ruku k dílu. Společně se tak nyní vyústilo v unikátní spolupráci. Plánování je tedy naprosto otevřené a občané se mohou ještě nyní plnohodnotně zapojit do plánů a konečné realizace.

Zatím se během osmi měsíců, co se toto téma omílá a co se o něm velice hojně diskutuje, svými nápady přispělo zhruba 1300 lidí. Díky investorům, dále také městské části Prahy 5 a také díky Institutu plánování se podařilo vytvořit jakýsi seznam doporučení a shrnutí, v němž jsou obsaženy všechny nápady a připomínky občanů.

Co z názorů občanů vyplývá?

Už nyní se město nestačí divit, protože jelikož se začalo ptát na to, jak by čtvrť měla vypadat, lidé se samozřejmě začali rozmýšlet i nad tím, co v nové čtvrti nechtějí. Ukázalo se třeba to, že dnes je Smíchovské nádraží vnímáno jako jakási bariéra při volném průchodu městem. Podle nich by se tak nová část města (nebo nová městská čtvrť chcete-li) mělo rozhodně napojit na stávající uliční čtvrť, tudíž by se tak lépe propojilo s Radnicemi na oblast Na knížecí.