Pražští reprezentanti letní olympiády

Pražští sportovci dominovali letošní letní olympiádě dětí a mládeže

Velký úspěch se povedl celkem 252 pražským sportovcům, kteří se účastnili IX. her letní olympiády dětí a mládeže 2019, která se konala v Libereckém kraji. Pražští sportovci si přivezli 88 medailí a vybojovali tak první místo v celkovém hodnocení krajů. Nejúspěšnějšími sportovci hlavního města jsou zlatí florbalisté, zlaté volejbalistky a zlatí beach volejbalisté, Petra Závadová s pěti zlatými medailemi z plavání a gymnasta Daniel David Kaplan celkově se šesti medailemi.

 

Pražští reprezentanti posbírali medaile v patnácti sportech z celkových osmnácti. Velmi dobře si sportovci Prahy vedli ve všech míčových hrách, kde získali tři zlatá, dvě stříbrná a dvě bronzová umístění. Medaile a body také brali jak v tradičních sportech jako je atletika nebo plavání, tak ve skocích na trampolíně nebo sportovní střelbě.

Všichni medailisté se dočkali ocenění z rukou radního pro oblast školství Víta Šimrala. „Tyto děti, mladí lidé a především nadějní sportovci jsou příkladem toho, kolik radosti z aktivního sportování pramení. A přeji jim pevné nervy, štěstí, a aby nezapomínali na podporu, kterou mají v rodině a přátelích,“ uvedl radní.

Příští Hry se v roce 2020 se uskuteční v Karlovarském kraji.