Pražský ohňostroj

Zapište si do diářů! Pražský ohňostroj se bude konat 1. ledna

Pro každého z nás je konec roku naprosto magický. Prosinec se nese nejen ve znamení vánočních svátků, které jsou samy o sobě kouzelné (ale na druhou stranu taky velice hektické a stresující), ale taky se tento první zimní měsíc nese ve znamení silvestrovských oslav. Mnoho z nás se těší na Nový rok, protože je to možnost, jak začít znovu. Samozřejmě začít znovu můžeme kdykoliv, ale první leden je pro změnu naprosto ideální. Každým rokem si příchod Nového roku každý oslavuje jinak. Mladí lidé se opijí do němoty a ani nevnímají, že se rok změnil. Starší páry odpočítávají společně s Českou televizí minuty do konce stávajícího roku a do začátku toho roku nového. Děti čekají na ohňostroj.

Ohňostroje zkrátka k silvestrovské noci patří. Ve chvíli, kdy odbijí půlnoc, se ohňostroje rozezní každým městem i vesnicí. Ohňostroje nemají v lásce hlavně pejskové, kteří se jich bojí.

Nicméně tím nejočekávanějším ohňostrojem je hlavně ten, který vybuchne v našem hlavním městě. Každým rokem je jedinečný, každým rokem stojí za to. Hlavně nyní bude stát vážně za to – odstartuje oslavy stého založení Československého státu!

Startuje tradičně 1. ledna

Je skvělé, že tento ohňostroj nebouchne klasicky po odbití půlnoci, ale až později 1. ledna. Ani letos to nebude jinak. Nejen, že přijde na tento milionový zážitek více lidí, ale taky si ho budeme stoprocentně pamatovat.

Ohňostroj pro rok 2018 se bude konat 1. ledna. Vidět bude nejlépe z Dvořákova nábřeží, dále taky z Pařížské ulice nebo taky z ulice Mánesova. Krásně půjde vidět i z Čechova či ze Štefánikova mostu. Klasicky bude odpálen z letenských sadů – od Metronomu. Co se týče hodiny odpálení, sláva vypukne v šest hodin večer.

Bude trvat čtvrt hodiny!

Ohňostroj, který odstartuje oslavy stého výročí založení československého státu, bude dlouhý zhruba čtvrt hodinky, tudíž se máte na co těšit.