Záchranná stanice pro volně žijící živočichy

Záchrannou stanici čeká kompletní rekonstrukce

Plánovaná rekonstrukce záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích by měla být zahájena v příštím roce a vybudována přibližně do 2 let. Celková výše investice dosahuje 173 milionů korun bez DPH.

 

Nový areál je navržen tak, aby pojal až 800 ošetřovaných živočichů a svými možnostmi vyhovoval platné legislativě i požadavkům hlavního města na péči o volně žijící živočichy. Díky tomu bude záchranná stanice moci přijmout jakékoliv zraněné volně žijící zvíře s výjimkou medvěda hnědého. Areál bude v maximální možné míře využívat dešťovou vodu a jednotlivé budovy budou vybaveny zelenými střechami.

„Divoká zvířata jsou nedílnou součástí pražské přírody. Někdy však krutě doplácejí na střet s velkoměstem. Technický stav stávající záchranné stanice je katastrofální a neposkytuje ani komfort, ani dostatečné zázemí pro práci našich ošetřovatelů. Proto se Praha rozhodla postavit nový areál, který bude odpovídat moderním standardům,“ říká k projektu náměstek primátora Petr Hlubuček.

Součásti projektu je výstavba veterinární ordinace s operačním sálem a také jednotka intenzivní péče, která zvýší šance těžce zraněných zvířat na přežití. Jednotlivé komplexy voliér jsou plánovány jako multifunkční, aby se v případě potřeby mohly přizpůsobit konkrétním potřebám přijatých zvířat.

Záchranná stanice hl. m. Prahy ošetří více než 5 000 zraněných či jinak handicapovaných živočichů ročně a je tak nejvytíženější ze všech podobných zařízení v České republice. Nový areál výrazně zlepší podmínky pro léčená zvířata, usnadní jejich rekonvalescenci i návrat do volné přírody.