Výstava na Kampě

Výstava na Kampě – až do třicátého září

Kampa je dnes a denně navštěvována mnoha lidmi (nejen turisty). Jedná se o velice krásný park, který je oblíben nejen jako piknikový prostředek, ale hlavně se zde koná mnoho, mnoho akcí v průběhu celého roku. Například během prázdnin se zde každou neděli pořádala jóga, která byla vedena zkušenou instruktorkou a byla naprosto zdarma. Mimo to se na Kampě neustále konají různé folklorní akce a taky řada výstav.

Hlavně během prázdnin jste zde mohli zaregistrovat řadu výstav, které sem lákaly opravdu hromadu turistů, ale také zdejších obyvatel. Je už snad tradicí, že nemine den, kdy by zde nějaká výstava nebyla. Samozřejmě ani teď tomu není jinak. Nyní se na Kampě koná jedna velká výstava, kterou si můžete prohlédnout až do třicátého září. Jedná se o výstavu, která připomíná uplynulá léta od bouřlivých a ničivých povodní. Už je tomu patnáct let.

Výstava je volně přístupná

Přijďte si tak taky vzpomenout na hrozné události z roku 2002, kdy povodně nemilosrdně ničily všechno, co jim přišlo do cesty. Tato událost je krásně zaznamenána ve volně přístupné výstavě fotografií. Této výstavy se dokonce zúčastnila už i sama primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, dále také pražský radní Libor Hadrava, dále také zástupce městské části Praha 1 a taky mnozí další hosté, z nichž byli přítomni i zdejší pamětníci.

Na co se můžete těšit?

Výstava zahrnuje velkoformátové fotografie, které zachycují okamžiky při povodních – den po dni. Připomínají dny, kdy Vltava kulminovala, kdy se Kampa, Karlín, Libeň, Chuchle, zoologická zahrada a také další jiná města ocitla pod vodou.

Samozřejmě ve výstavě uvidíte i velké vody, jak ustoupily, a objevily se bahna a nejrůznější předměty, které se díky vodě zanesly do ulic, do parků i do domů. Také uvidíte i zdevastované stavby, které povodně opravdu nemilosrdně zničily.