povodně na Kampě

Už jste si byli připomenout povodně na Kampě?

Praha jakožto naše hlavní město dnes a denně láká nejen své obyvatele na nejrůznější akce a události pro ně vytvořené, ale také se většinou snaží přilákat i turisty nebo návštěvníky tohoto našeho krásného hlavního města. Přece jenom se hodně peněz vydělává právě na cestovním ruchu, proto je většina akcí zaměřena i na turisty jako takové. Co se však týče aktuálních výstav, tak nelze tak úplně říct, že by akce měli být pro turisty, spíš jsou pro Čechy, kteří si chtějí připomenout tragické povodně z roku 2002.

Už je tomu opravdu patnáct let, co se Vltava zvedla a zaplavila velkou část našeho hlavního města. Tomuto tématu se aktuálně věnuje řada pořadů v televizi, věnují se tomu zprávy a mnohá další média. Je to zkrátka něco, na co bychom si měli vždy vzpomenout, protože tato tragédie se týkala takřka nás všech.

Podívejte se na výstavu až do konce září

Při této příležitosti, kdy se připomínají povodně, připravilo hlavní město výstavu na Kampě, který si má právě připomenout těchto uběhnutých patnáct let od povodní. Až do konce září, tedy do 30. září, je na Kampě přístupná výstava fotografií, na nichž je tato ničivá povodeň zaznamenána.

Vernisáž byla otevřena v polovině srpna a slavnostního zahájení této výstavy se zúčastnila dokonce i primátorka hlavního města Prahy – Adriana Krnáčová. Mimo to zde byl také přítomen i pražský radní Lubor Hadrava a taky zástupci městských částí Prahy či se zúčastnila i řada pamětníků, kteří si na tyto povodně moc dobře vzpomínají.

Fotografie jsou takřka živé

Z fotografií vás bude opravdu doslova mrazit. Velkoformátové fotografie zachycují hlavně dny, kdy tedy Vltava kulminovala. Zaplavená byla konkrétně hlavně Kampa, dále Libeň, zoologická zahrada, Chuchle a mnohá další místa se ocitla pod vodou. Fotky jsou také ze dnů, kdy voda pomalu ustupovala – jdou vidět zanesené ulice, parky, i domy, zničené budovy.