radlická radikála

Jak je na tom radlická radikála?

V Praze se neustále něco děje. Neustále zde probíhá celá řada zajímavých festivalů, dále taky probíhá mnoho oprav a dalších rekonstrukcí. Není se čemu divit, vždyť Praha je velice hojně navštěvována a musí se snažit o to, aby se lidem neustále líbila a šla s dobou. Navíc rekonstrukce jsou u památek nutností. Památky jsou asi nejnavštěvovanější, ale jejich vzhled může být každým rokem jiný. Mimo to zde ale vznikají i nové projekty, které dopomůžou k lepšímu životu – k životu na vyšší úrovni.

Například takový Smíchov – právě zde by měla během následujících let vyrůst obrovská metropole velkoměsta, která by v sobě skrývala nové byty určené k prodeji. Mimo to se nedávno otevřelo nové centrum Chodov, které se se svými obchody řadí k těm největším v České republice. Dále se neustále řeší i metro D, které by mělo být postaveno během následujících několika let. A jistě vás možná zajímá i to, jak je na tom Radlická radikála.

Co to je?

Radlická radikála nyní představuje opravdu výjimečnou a významnou část pražského dopravního skeletu. Svým prodloužením Rozvadovské spojky nyní dochází k propojení Pražského a Městského okruhu. Je zde taky pět mimoúrovňových křižovatek, které napojují nižší komunikační síť na Městský okruh v prostoru Zlíchovského tunelu.

Nyní se podala konečně žádost, která pojednávala o další výstavbě. Jelikož se jedná o velice frekventovaný úsek, další výstavby dalších propojení zde jsou skoro nutností.

Kdy začne výstavba?

Podle aktuálních informací by měla výstavba začít v roce 2019. Celková doba realizace se odhauje zhruba na čtyři a půl roku. K tomu všemu by se však měly rozjet i další kompenzační projekty, které by měly navazovat na stavbu v přilehlém městském parteru.

Radlická radikála se má vystavět proto, že dojde ke zklidnění povrchové dopravy a zlepší se tím taky životní prostředí.