festival spisovatelů

Spisovatelé pozor! Nenechte si ujít Festival spisovatelů!

Do Prahy se jezdí hlavně za zábavou, ale taky za poznávání naší historie. Nejčastěji sem jezdí ti, kteří milují velká města, ale také se sem velice často lidé stěhují. Je to hlavně z toho důvodu, že je zde mnoho příležitostí. Navíc se sem velice často jezdí studovat, a to nejen z toho důvodu, že je Praha jedním z univerzitních měst, ale je to hlavně proto, že toto naše hlavní město se netají tím, že nechodí spát. Neustále se zde něco děje – například nyní ještě stále probíhá Festival spisovatelů.

Pokud milujete knihy nebo jste dokonce i nějakou tu knihu už napsali, pak je tento festival přímo pro vás. Jedná se o skvělý festival, který vás naprosto pohltí. Jedná se o jeden z nejstarších literárních festivalů v Evropě. Je to zároveň taky první nezávislý literární festival v České republice.

Letos probíhá pět dnů. Startuje 10. listopadu a končí 15 listopadu. Proto pokud máte v těchto dnech čas, tak už víte, co podniknete. Čeká vás opravdu obrovský doprovodný program, v němž si jistě vyberete to své.

Událost mezinárodního významu

Každým rokem se jedná o velkou událost, která se řadí k těm velkolepým akcím mezinárodního významu. Už několik let se do Česka v rámci tohoto fantastického festivalu přijíždí podívat celá řada špiček svého oboru. Letošním tématem celého festivalu je „A příště už oheň“.

Kde se letos festival koná?

Ani letos se nebude festival konat jenom na jednom místě. Letos ho najdete například v Senátu Parlamentu České republiky, pak taky v NG – Klášter sv. Anežky České, dále taky v Městské knihovně v Praze, v Ponrepu nebo taky na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Vše letos samozřejmě tradičně započne uvítáním všech hostů, čehož se letos ujme hlavně ministr zahraničních věcí České republiky – Lubomír Zaorálek. Toto slavnostní zahájení bude jako každý rok jenom pro pozvané. Poté je však festival zcela otevřen veřejnosti.