poznejte prahu jinak

Poznejte Prahu jinak – třeba z vlaku

Prahu by jednou v životě měl rozhodně vidět každý. Přece jenom se jedná o naše hlavní město, proto bychom ho rozhodně měli alespoň jednou v životě navštívit. Vždyť právě pro nás se neustále opravují a rekonstruují památky, které se k Praze vážou stejně, jako se vážou k České republice. Nicméně naše hlavní město lze poznávat různými způsoby. Můžeme ji poznávat pěšky nebo z nějakého vyvýšeného místa. Ale taky ji můžeme poznat z vlaku.

Nyní se v Praze rozjel nápad, který v sobě skrývá poznávání Prahy z vlaku – jedná se o vlak, který je určený pro rodinné výlety – jmenuje se Cyklohráček. Až do konce října nám nabízí unikátní trasu, která vede z Prahy (a přes pražské zastávky), dále pak do Slaného a končí se ve Zlonici. Tento vláček je speciální tím, že vám přepraví jízdní kola ve velkém, tudíž se můžete takto z poznávání Prahy vydat dál a trochu si přitom zasportovat. Kola nemusíte vláčet autem, ale vlak vám je rád převeze.

Pokud by se tento vlak zdál pro děti příliš nudný, je tu pro ně připraven hrací koutek nebo taky herní stolky.

Trať plná romantiky! Že by něco pro zamilované?

Prahu z tohoto vlaku poznáte zase trochu jinak. Vlak totiž jezdí po velice romantické trase. Jede po krásném Pražském Semmeringu, překonává historické viadukty nad Prokopským údolím a nabízí cestujícím poznat Prahu z výšky.

Pokud by vás zajímaly zastávky, tak nově zastavuje například na Zličíně, dále pak v Cibulce, na Smíchově a taky na hlavním nádraží v Praze.

Není to vlak jako vlak!

Tento vlak je naprosto jedinečný. Jenom tři vagony jsou plné her. Kromě průvodčích tu na děti čekají takzvaní hrajvedoucí. Ti dětem půjčí hry a hračky, rozdá jim připravené dárky a třeba si s nimi i pohraje. Pro děti jsou připravené nejen klasické deskovky, ale taky i stavebnice, dále pak tabule s křídami, puzzle a další podobné hry.