konec divočiny

Konec divočiny na Černém Mostě – víme, co místo ní bude

Černý Most je oblíbený v Praze hlavně proto, že se zde nachází jedno fantastické nákupní centrum. Samozřejmě je to druhé místo, kde najdete taky IKEU, což je pro lidi poměrně zásadní. Nicméně hlavně zdejším obyvatelům vadilo, jak kolem dokola byla místo úhledné přírody doslova divočina. Všude byly odpadky, nacházeli jsme zde dokonce i injekční stříkačky a o křoví se zde nikdo nestaral. S tímto ale už bude konec – z divočiny totiž vyroste krásný a úhledný park.

Pozemek, kterému zdejší obyvatelé začali říkat Divočina, se nachází na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostu. Nachází se konkrétně vedle kulturního centra Plechárna. Hlavní město Praha se nyní rozhodlo, že místo zanedbaného místa, kam se lidé báli chodit hlavně večer, se udělá krásný parkový prostor pro setkávání lidí, pro pikniky či jiné venkovní aktivity.

Kdo bude správcem tohoto prostoru?

Správcem nebude nikdo jiný, než příspěvková organizace Praha 14 kulturní, p. o.

Kdy začne úprava parku?

Hlavní úpravy začaly již nyní, kdy probíhají hlavně úpravy pozemku jako takového, odstraňují se nevhodné dřeviny nebo taky začaly už i terénní úpravy. Během úprav zde bude postaveno i několik věcí, které budou sloužit k volnočasovým aktivitám.

Kolik to bude stát?

Nic není zadarmo a samozřejmě ani toto ne. Tento projekt potřebuje taky peníze, které dostal od Magistrátu hlavního města Prahy. Finanční podpora byla v podobě dotace, která byla předána ve výší 910 tisíc korun.

S udělením dotace nebyl sebemenší problém. Jelikož se na úpravě tohoto místa chtěli podílet i zdejší obyvatelé, Magistrát usoudil, že tato úprava tohoto místa má jednoznačně smysl. Obyvatelé se na celé této přestavbě mohou podílet. Mohou pomoct architektům a sdělit jim své návrhy. Můžete navrhnout, kde budou přistaveny cvičební prvky či stoly a lavičky, na nichž se budou hrát deskové hry.