zrekonstruované prostory

Jak se využívají zrekonstruované prostory Národního zem. muzea?

V Praze se neustále něco děje. Není se čemu divit, vždyť se sem za tím rušným životem stěhuje čím dál více obyvatel. Lidé zde chtějí poznávat nové věci, jezdí sem kvůli novám příležitostem, těší se na neustále nové a nové akce, kterých mohou být součástí. Například v Národním zemědělském muzeu, tedy konkrétně v jeho nově zrekonstruovaných prostorách, se v nedávné době uskutečnila zcela nová akce – jmenovala se Biojarmark a sešli se zde nejen výrobci, ale taky milovníci biopotravin.

Takové jarmarky jsou hlavně v Praze poměrně oblíbené. Lidé milují nakupovat potraviny přímo od výrobců, protože se jich mohou zeptat na cokoliv. Navíc takové trhy jsou obecně samy o sobě oblíbené.

S Biojarmarkem jste se ještě donedávna mohli stýkat v Toulcově dvoře, kde se tento jarmark konal opravdu po dlouhá léta. Nyní se ale jeho dlouholetá tradice přesunula právě do nově zrekonstruovaných prostorů Národního zemědělského muzea, kde jistě bude dalších několik let zase pokračovat.

Kolik se zde sešlo zemědělců?

Návštěvníci byli rozhodně nadšeni. Přece jenom se zde představilo více jak dvacet certifikovaných ekologických zemědělců, kteří zde nabízeli své produkty, jež jste si mohli zakoupit. Ke koupi tu byla opravdu široká nabídka sýrů, vín, uzenin, ale taky marmelád či ovoce a zeleniny.

Nechyběl zde ani prezentační stánek Ministerstva zemědělství a PRO-BIO Liga. Toto byli hlavní organizátoři akce.

Biojarmark jako oslava ekologického zemědělství

Celý tento jarmark se nesl v jednom prostém duchu – a sice jednalo se o jakousi oslavu ekologického zemědělství. Cílem bylo hlavně zapojit všechny zemědělce, kteří si hospodaří v režimu ekologického zemědělství. A chtěli samozřejmě zapojit i konzumenty biopotravin. Ti přece jenom raději nakupují přímo od pěstitelů, než v obchodech, kde je napsáno minimum informací o samotném pěstování.

Mimo to se zde konzumenti mohli seznámit s mnoha pojmy. Například mohli být poučeni o tom, co je to potravinová suverenita, dále pak o tom, co je to přesně ekologické zemědělství.