Štědrý den v Praze

Co se bude v Praze dít na Štědrý den?

Vánoční svátky se každým rokem nesou v poměrně stresujícím duchu. Než odbije Štědrý den, nic nestíháme – nestíháme uklízet, nestíháme nakupovat vánoční dárky, samozřejmě nestíháme vůbec nic. Málokdo se dokáže během toho předvánočního shonu zastavit a užít si například vánoční trhy nebo nějaký z nabízených vánočních koncertů. Pokud i vy letos patříte k těm, kteří letos nestihli ani trhy, ani koncert, možná byste mohli využít programu, který je pro vás v Praze nachystán během Štědrého dne. Přece jenom na Štědrý den už se nic nedělá, jenom se necháváte unášet tou krásnou vánoční atmosférou.

V Praze se nikdy nespí, nikdy se v ní neodpočívá, vždycky se v ní něco děje – a to i na Štědrý den. Pokud i vy tento den trávíte procházkami, obchůzkami, možná byste mohli zajít i na některou akci, kterou Praha v tento den nabízí.

Pojďme si říct, co je asi nejatraktivnější.

• PAT A MAT

Pokud děti chtějí zkrátit to čekání na Ježíška, mohou si ho zkrátit při báječném divadelním představení, které se jmenuje „Pat a Mat jedou na dovolenou“. Toto divadelní představení se bude odehrávat v jedenáct hodin dopoledne na Štědrý den, a to jak v Divadle Bez zábradlí, tak v Divadle U Hasičů.

• Louskáček

Pro starší milovníky pohádkových a kouzelných příběhů se bude od dvou hodin odpoledne v Divadle Hybernia hrát vánoční představení hry Louskáček. Tento příběh jistě miluje každý, proto si ho nenechte ujít.

• Adventní koncerty

Samozřejmě se opět dočkáte i mnoha adventních koncertů, protože ty už zkrátka ke Štědrému dni patří. Odehrávat se budou na mnoha místech v Praze. Vánoční koncert ve staré Praze se odehraje v Klementinu ve tři hodiny odpoledne, vánoční varhanní koncert se bude hrát v kostele Nejsvatějšího Salvátora taky od tří hodin odpoledne.

Stačí si tedy vybrat, jak letos svůj Štědrý den prožijete.