Pivo proti smogu

S pivem proti smogu

Chmelový nápoj zvaný pivo je oblíbený po celé České republice. Proč tedy s tímto oblíbeným nápojem nepoukázat na ochranu životního prostředí? Netradiční spojení má na svědomí projekt zvaný Čistá stopa Prahou a také pivovar Lobkowicz. Jelikož Pražané v současné době bojují se smogem, poukazuje spojení prostřednictvím piva “Pražský chodec” na znečištěné ovzduší. Pivo nazvané “Pražský chodec” je tak prvním pivem vůbec, které bojuje proti znečištění ovzduší. Jak konkrétně bojuje proti škodícímu smogu?

Pivo konkrétně vybízí řidiče k tomu, aby místo “zajetí si na pivo” si “zašli na pivo”. Jinými slovy, aby šli pěšky nebo případně použili městskou hromadnou dopravu a neznečišťovali ovzduší svým vlastním vozidlem.

“Pražský chodec” je světlý ležák, který pochází z dílny zmiňovaného pivovaru Lobkowicz. Je nutné uvést na pravou míru, že zajímavá kampaň nenabádá řidiče, aby pili alkohol. Jen vyzývá řidiče k zamyšlení. Je skutečně nutné, abychom neustále využívali své vozy? Co kdybychom chodili zase více pěšky, zejména pokud máme místa setkání blízko?