Rozšíření PID v Praze

Rozšíření PID v Praze – máme více informací!

Praha je město, kde denně potkáte davy turistů. Samozřejmě nepotkáte takové davy i v pražské integrované dopravě, pokud tedy nejedete směrem k těm nejznámějším pražským památkám, jako jsou hlavně náměstí – tedy Václavské náměstí či to Staroměstské nebo Pražský hrad, kde jede jedna tramvaj, která bývá opravdu pokaždé narvaná davy turistů, kteří se touží na hrad dostat tak, aby se neroztrhla jejich padesátičlenná skupina.

Ovšem pokud jezdíte pražskou integrovanou dopravou běžně, moc dobře víte, že ostatní linky jsou narvané hlavně ráno a odpoledne v době, kdy lidé jezdí do práce a z práce. Jindy si většinou dokonce je, kde sednout, a tak si ani nevšímáte okolních davů lidí. Ovšem některým to výrazně vadí, proto právě je potěší fakt, že se pražská integrovaná doprava rozšíří.

Pražská integrovaná doprava už dávno nejezdí jenom v Praze

Málokdo ví, že pražská integrovaná doprava už nejezdí jenom v Praze. Jedná se o dopravu, která vede i do jiných měst, aby se obyvatelům nebo jenom návštěvníkům Prahy dobře jezdilo i jinde, než v Praze. Aktuální rozšíření pražské integrované dopravy taky spočívá v rozšíření trochu jiném, než jsme si mysleli – rozšíří se totiž o oblast Kladenska.

Jedna jízdenka a jedeme až do Kladna

Od 26. srpna tak lidé mohou cestovat na jízdenku nejen v pražské MHD nebo vlaky, ale také budou moct autobusovými linkami jet až z Prahy do Kladna či nazpátek. Také se spoj týká i Slaného a Kladna a vlastně celé MHD, která je v Kladně spojena s dalšími doplňkovými regionálními spoji.

Zatím si můžete užít cestu z Prahy do Kladna a podobně, co se týče Kladna a Slaného, tato trasa bude integrovaná v průběhu příštího roku. Toto rozšíření by mělo vést hlavně k ušetření peněz cestujících, kdy se bude moct přestupovat na kladenskou MHD bez jakéhokoliv připlácení. Výhodné bude hlavně předplatné.