Pražský novoroční ohňostroj

Pražský novoroční ohňostroj

Jako každý rok ani letos nechyběl novoroční ohňostroj v Praze. Praha si připravila ohňostroj „století“, který byl připraven na Letné 1. ledna 2018. Celý světelný roj byl doprovázen hudbou a byl nazván Sto let v hlavním městě Praze, který měl připomenout výročí vzniku samostatného Československa (rok 1918).

Nejlépe byl ohňostroj vidět z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice anebo z mostů: Čechova, Mánesova a Štefánikova. Diváci se mohli těšit na jedenáct minut všelijakých pyrotechnických efektů za doprovodu hudby. Ozvučen byl na začátku Čechova mostu nebo si ho lidé mohli poslechnout jako přímý přenos na Hitrádiu City.

Úvod byl svěřen legendární hlasatelce a čestné občance Prahy Kamile Moučkové, které je s osmičkami spojená už od narození. Narodila se 8. dubna, kde rok obsahoval také osmičku, a v roce 1968 se postavila Československé okupaci.

Ohňostroj byl složen z pěti obrazů: První republika, Pražské povstání, Pražské jaro 1968, Sametová revoluce a slavnostní závěr. Realizace byla svěřena společnosti MAKALU Fireworks, kteří si připravili některé netradiční speciální efekty a i jinak vizuálně zajímavé (římské svíce, ohnivé hřiby, květy pivoněk a barevné efekty v trikolóře). Z oblasti hudby zazněly oslavné i dramatické úryvky filmové hudby, klasická Óda na radost, jazzový Bugatti Step a celý ohňostroj byl zakončen státní hymnou.

Technické a další zajímavosti:

Množství pyrotechnických prostředků: cca 2100

Největší použitý kalibr: 300 mm kulová puma (speciálně vyrobená v Itálii).

Ohňostroj trval 660 vteřin (11 minut).

Součástí show bylo i speciální nasvícení metronomu.

Cena ohňostroje: 999 999,-Kč.