Praha promítá svou budoucnost

Praha promítá svou budoucnost – jak to vlastně dokázala?

Hlavní město České republiky je denně opravdu hojně navštěvované. Jezdí sem nejen turisté z celého světa, ale stěhují se sem i ti, kteří hledají ve svém životě smysl a touží po příležitostech. Taky sem velice často jezdí středoškoláci, kteří zde mají nahlédnout do historie České republiky. Není se čemu divit, když Praha neustále musí jít s dobou a zdokonalovat se. Nyní se ukázala s projekcí, která ukazuje to, jak bude Praha v budoucnosti vypadat.

Praha jako matička měst a jako srdce Evropy musí jít opravdu s dobou. Neustále se zde konají nejrůznější festivaly, aby se zde lidé nenudili, ale na druhou stranu se zde stále něco opravuje, aby vše bylo přístupné a dobře se zde lidem žilo.

K posledním činům našeho hlavního města patří 25 metrová projekce, která nám perfektně ukazuje, jak by měla Praha vypadat v budoucnu. Je nově postavena v informačním centru a promítá budoucnost v naprosto živé podobě.

Od kdy projekce probíhá?

Vše bylo nainstalováno do infocentra už na konci září, konkrétně 21. září. Od té doby už můžete plnohodnotně navštívit CAMP – Centrum architektury a městského plánování, které vám prozradí, jak vlastně Praha budou v budoucích letech vypadat. Nové infocentrum disponuje obrovskou a unikátní promítací technologií, která vám třeba takovou ulici promítne v poměru 1:1.

K této velké projekci se samozřejmě váže i dialog, která podrobně popíše, jaké jsou plány, jaké plány by během let měly být dokonány a jak to vlastně s naším hlavním městem půjde dál. Rozhodně budete překvapeni.

Změní se tvář celé metropole?

Zmíněny budou samozřejmě i projekty, které už možná znáte z doslechu. Díky nim by se měla dočista změnit tvář naší velké metropole. Na projekční stěně budete moct formou pohyblivé grafiky sledovat stavební projekty, jak začínají od svých základů, až po velké konečné fáze stavby.