Praha po roce hledá vánoční strom

Praha po roce hledá vánoční strom

I když teprve končí letní prázdniny, hlavní město se rozhodlo (jak už je tradičně zvykem) začít hledat vánoční strom. Ten by měl stejně jako v uplynulých letech sídlit na Staroměstském náměstí a kolem něj by se měly hezky rozmístit stánky nejen s vánočními dekoracemi, ale také s výborným jídlem i svařákem, který bezesporu v chladné zimě zahřeje. Aktuálně se už podvanácté spustila soutěž, na jejímž konci se má hlavní město těšit z vysokého a košatého stromku jako dříve. Kdo letos bude mít tu čest, je nyní pouze otázkou.  

Letošní vánoční trhy v centru Prahy se budou konat od posledního listopadového víkendu a trvat mají až do prvního lednového víkendu. Oproti tomu loňskému roku se očekává, že by se trhy měly navrátit do starých kolejí, ze kterých v loňském roce vybočily.  

Součástí soutěže o nejlepší strom, který bude letos stát na Staroměstském náměstí, je také doporučení ohledně toho, jak by měl takový strom vypadat. V ideálním případě by se mělo jednat o smrk ztepilý, který by měl mít rovnoměrné větvení a pravidelný kmen. Výškově by měl odpovídat 23-25 metrům. Samozřejmostí je, že by měl být strom zcela zdráv.