Praha plná parkovišt

Praha plná záchytných parkovišť – kde je najdeme?

V poslední době se každý druhý stěhuje do Prahy. Je to hlavně proto, že Praha je město příležitostí – město, kde se neustále něco děje, kde má šanci uspět naprosto každý. Pokud se rozhodneme se sem přestěhovat, rozhodně se nikdy nebudeme nudit. Je nutné si ale uvědomit, že pokud se sem přestěhujeme, měli bychom mít nejspíše auto, protože pražská integrovaná doprava je někdy tak šíleně přecpaná, že jste rádi za vlastní pohodlí. Ale své vlastní pohodlí zde musíte mít zaplacené.

Modré zóny jsou něco, co neustále komplikuje život mnoha řidičům. Pokud nemáte takovou zónu a pokud nebydlíte v nějaké panelákové oblasti, pak je dost možné, že nikdy nezaparkujete. Lidé rychle vyfouknou místo, kde se neplatí, protože jenom tak se vyhnou zbytečným nákladům.

Nicméně hlavní město Praha moc dobře ví, že jsou neustále problémy s parkováním, a tak se rozhoduje pořád nějaká parkoviště stavět. Nyní se ale staví trochu jiné parkoviště. Nyní přibudou hlavně tři nová záchytná parkoviště P+R.

Jsou nebo nejsou už otevřeny?

Nová záchytná parkoviště už jsou otevřena, což je skvělé. Parkoviště nyní představuje místo pro 530 osobních automobilů. Jedná se nyní o tři odtahová parkoviště, která jsou vypůjčena Technickou správou komunikací hlavního města Prahy, kdy si tato instituce vypůjčila tato místa od Správy služeb hlavního města Prahy. Jedná se o zapůjčení na zkušební dobu – tedy na zkušební dobu jsou parkoviště změněna na záchytná.

Jaká to jsou parkoviště?

Tato parkoviště jsou bez poplatku, jsou označena jako P+R a jsou hlavně nehlídaná. Doba je zde omezená, a to maximálně jeden, jediný den. V době bezobslužného režimu bude zachováno oplocení a bude taky ponecháno dopravní značení k navádění řidičů na parkoviště.

Kde tato parkoviště najdeme?

Jedná se konkrétně o parkoviště na Kotlářce, kde je místo pro zhruba 240 automobilů, dále pak na Švehlově, kde je k dispozici zhruba 175 míst, a pak na Písnici, kde mluvíme o 115 místech.