Praha plná her

Praha plná her a nostalgie! Už jste si přišli zahrát?

Kdo by nemiloval hraní. Dospělí často litují, že už si nemohou hrát jako malé děti, které si mnohdy bezstarostně užívají na dětských hřištích. Sem tam si dospělí mezi sebou zahrají třeba karty, když je dlouhý večer a venku třeba prší, ale karty rozhodně nejsou to pravé. Právě proto, aby dospělí nezakrněli a věděli, že od starostí i v jejich věku mohou utéct daleko, předaleko, vznikla v Praze unikátní výstava, kde najdete hry vašeho mládí, kde poznáte, jak se hry vyvíjely až k současným podobám.

Výstava je určena pro celou rodinu, nikoliv jenom pro dospělé. Jmenuje se GAME ON a najdete ji v Holešovické tržnici, v hale 40. Jedná se o doposud největší a nejúspěšnější výstavu o historii her a herních zařízeních. Najdete zde více jak 150 hratelných her a herních zařízení, které byly sesbírány až z roku 1960 po současnost.

Pokud jste v mládí či v dětství milovali hraní „hada“ nebo tetris či oblíbenou žlutou pojídající kuličku PcMan, pak si pojďme zavzpomínat a zahrajte si je po těch letech znovu.

Kdo tuto výstavu pořádá?

Výstavu plnou nostalgie pořádá velice uznávaná umělecká instituce Barbican (City of London) s podporou hlavního města Prahy. Vše se otevřelo veřejnosti už 21. září a od té doby ji navštívilo více jak tři a půl milionu lidí, a to ve více jak třiceti světových metropolích.

Kdy je otevřena a kolik stojí vstupné?

Otevřena je tato výstava denně – nehraje se zde na všední dny či na víkendy. Jen se liší otevírací doba. Od pondělí do pátku se dveře výstavy otevřou přesně v poledne a zavřou se v devět hodin večer. O víkendu se zavírá ve stejný čas, ale otevírá se už v devět hodin ráno. Poslední vstup je možný o půl sedmé odpoledne, protože tato výstava je minimálně na dvě hodiny.

Co se týče vstupného, to si můžete koupit i online. Dospělí platí 350 korun, děti do patnácti let 250 korun, děti do 110 centimetrů jdou zcela zdarma. Co se týče seniorů nad 65 let a ZTP (zde je doprovod zdarma), platí se 250 korun. Pokud jdete s dětmi, rodinné vstupné vztahující se na dvě děti a dva dospělé je 900 korun.