Polonazí lidé v Pražském metru

Polonazí lidé v Pražském metru

Jedná se o celosvětovou záležitost, v Praze s názvem Prague No Pants Subway Ride 2018 (jízda metrem bez kalhot). Cestující bez kalhot chtějí hlavně pobavit své spolucestující. Letos si tuto akci naplánovali na neděli 7. 1. 2018, měli štěstí, neboť letošní teploty jsou nadprůměrné.

Nápad vznikl v New Yorku před šestnácti lety a poté se akce rozšířila skoro do celého světa. Zakladatelem je Charlie Todd, který chtěl nápadem ostatní lidi především pobavit a překvapit. Začátek neměli zas tak úspěšný, neboť je při první akci zatkli, neboť se policii akce moc nezamlouvala.

Příznivci akce měli sraz na Václavském náměstí kolem nedělního poledne, poté si sundali kalhoty a o půl jedné vyrazili na metro. Dali si pár koleček z Muzea na Florenc, poté na Můstek a pokračovali opět na Muzeum, projeli tedy tři trasy.

Naštěstí nikdo z občanů nebyl pohoršen a neopakoval se incident s policií jako v New Yorku. Polovina účastníků avšak byli cizinci. Loni se akce účastnilo na šedesát měst, kde se zapojilo stovky lidí. V zahraničí je jízda bez kalhot totiž mnohem populárnější.