Podzim v Klementinu se zařadil mezi nejteplejší

Podzim v Klementinu se zařadil mezi nejteplejší

Letošní podzimní teploty patřily k vůbec nejteplejším. Ještě po dobu října jsme chodili velice stroze oblékáni, zima nebyla na programu dne. Ostatně tuto skutečnost potvrzuje i meteorologický ústav, který sdělil, že podzim v pražském Klementinu se zařadil mezi nejteplejší podzimy za posledních 247 let. A to zdejší meteorologická stanice pamatuje mnohé za dobu svého sledování počasí zde.  

Průměrná teplota se od počátku září až do konce listopadu pohybovala kolem jedenácti až dvanácti stupňů Celsia. A to je o bezmála dva stupně více, než jaký je dlouhodobý průměr z let 1774 až 2004. Když bychom svou pozornost zaměřili pouze na listopad, řekneme, že je průměrně teplý (teploty se pohybovaly průměrně kolem šesti a tří desetin stupně). 

I když byl letošní podzim poměrně teplý, nedosáhl na nejteplejší podzim, který se v pražském Klementinu pamatuje. Ten byl v roce 2006, kdy se průměrná teplota pohybovala kolem 13,2 stupňů. Naopak nechladnější podzim byl zaznamenán v roce 1786, kdy se průměrná teplota pohybovala kolem 5,8 stupňů Celsia.