Opravy Libeňského mostu začaly

Opravy Libeňského mostu začaly 

I když se tomu už nevěřilo, přesto je to tady – Pražané se konečně dočkali opravy Libeňského mostu, který by si však svou podobu měl zachovat i nadále. Jeho rekonstrukce však byla dlouho probíraná a už opravdu potřebná, dokonce se o tomto kroku mluvilo posledních několik let. Nyní se začalo s prvními přípravnými pracemi, hlavní oprava mostu však začne až za dva roky. Příprava holt nějaký ten čas zabere. 

Aktuálně je hlavním úkolem všechno připravit na to, aby mohlo dojít ke stavbě proplachovacího kanálu a také k přeložení všech inženýrských sítí, které tudy vedou. Most se poté začne opravovat hlavně odspodu. Docházet bude k sanaci pilířů, ale občané se nemusí obávat – hlavní vzhled zůstane prakticky stejný. Úkolem a snahou stavařů je zůstat i nadále co nejblíže původní koncepci pocházející už z roku 1928.  

I když se konstrukcí dosáhne prakticky nového mostu, na první pohled to nepůjde tak znát. Životnost mostu se však díky uskutečněným pracím razantně prodlouží, a to až na šedesát nebo sto let. Veškeré práce (a to jak ty přípravné, tak i následující) mají vyjít na více jak dvě miliardy korun.