výluka tramvají

Opět další výluka tramvají, ale jen do druhého září

Praha je město, kde to neustále žije. Stěhují se sem hlavně mladí lidé, kteří se sem stěhují hlavně za pracovními nebo studentskými příležitostmi. Nicméně se sem stěhují i hlavně proto, že je to město, které absolutně neutichá a snad ani nikdy neutichne. Neustále se zde něco děje, na své si přijdou snad všichni obyvatelé nebo jenom návštěvníci tohoto města. Neustále jsou navštěvovány zdejší památky, i když už byly viděny. Praha nám zkrátka pokaždé dokonale učaruje.

Nicméně je však nutné poznamenat, že Praha jako taková je naše hlavní město, tudíž se zde neustále vyskytují i davy turistů, které mohou zdejší život značně zkomplikovat. Ovšem davy turistů jsou pro ekonomiku tohoto města jenom dobré, protože cestovní ruch je tu tak na vysoké úrovni.

Další nevýhodou tohoto města, ale také i řady jiných měst, jsou neustále výluky tramvají. Je skvělé, že se město snaží stále zvelebovat okolí, ale nemělo by se to dělat na úkor zdejší obyvatel, kteří jsou mnohdy závislí na pražské integrované dopravě. Jen málokdo je ochotný do práce dojíždět autem, když je hlavně přes centrum ten největší ruch.

Jaká výluka je aktuálně problémem?

Pokud bychom se měli zaměřit na aktuální výluky tramvaje, pak nás jednoznačně napadne aktuální byť krátká, ale hojně využívaná trasa na nábřeží Edvarda Beneše. Naštěstí se tato výluka týká této trasy jenom do 2. září, což už není tak dlouhá doba, jak ještě výluka trvat bude.

Provoz je konkrétně přerušen obousměrně, a to v úseku mezi Čechovým mostem a Štefánikovým mostem. Opravuje je zde trať, po níž tramvaj dnes a denně projíždí.

Jakých linek se to dotkne?

Změny tras se týkají hlavně tramvajových linek číslo 15 a číslo 17 a 93. U čísla 15 se bude jednat o výluku ve směru od Olšanských hřbitovů až po Dlouhou třídu. Co se týče ostatních linek, jedná se o úsek v okolí Staroměstské.