kompostéry zdarma

NOVINKA: Kompostéry zdarma!

V Praze se neustále snaží o to, aby všechno bylo skvělé. Nejvíce se klade důraz na život, který by zde měl být opravdu na vysoké úrovni. Konají se zde tedy nejrůznější festivaly, výstavy, neustále se něco rekonstruuje, přibývají nové tramvajové linky nebo se zlepšuje obecně pražská integrovaná doprava. Taky přibývá různých vyhlášek, které se snaží o to, aby byl život v Praze trochu snazší, jednodušší. Například nyní se přichází s kompostéry, které si budou moct lidé zapůjčit zcela zdarma.

Komposty jsou běžně využívané hlavně u rodin, které bydlí v domě. Domy jsou přece jenom výhodné pro rodiny s dětmi. Navíc jejich součástí jsou většinou zahrádky, na kterých si můžete vypěstovat své vlastní potraviny – hlavně zeleninu. Kompost se vám tedy bude hodit.

Jenže v dnešní době není nic levného, nic není levnou záležitostí, dokonce ani kompost ne. Proto se hlavní město Praha rozhodlo k razantnímu kroku – v rámci podpory domácího kompostování se podala žádost o dotaci, která má sloužit ke koupi kompostérů. Bude se jednat o skoro dva tisíce kompostérů (konkrétně 1 750 kompostérů), které budou naprosto zdarma zapůjčeny případným zájemcům.

Jsou nějaké podmínky související se zapůjčením kompostéru?

Jedinou podmínkou je to, žadatel by měl mít svůj kompostér umístěn na vlastním nebo pronajatém oploceném pozemku, který leží na území hlavního města Prahy.

Nyní se čeká na vyjádření Státního fondu životního, ale zatím nepřekáží nic. Je tedy na už i devadesát procent jasné, že nákup kompostérů bude uskutečněn. Pokud by se tak skutečně stalo, kompostéry budou k dispozici už v létě příštího roku.

Jak se bude moct žádat o kompostér?

O kompostér pak zažádáme naprosto lehce – bude se moct zažádat přes internetový formulář, který najdete na webových stránkách, jež naleznete na webu hlavního města Prahy. Pokud nepatříte ke znalcům internetu či počítače vůbec, pak budete moct vypsat i formulář papírový, kdy ho buď zanesete na případný úřad nebo ho pošlete poštou.