Nové ceny v zónách placeného stání

Nové ceny v zónách placeného stání!

Pokud cestujete do Prahy autem, většinou se už hodně stresujete na dálnici, kde se neustále něco děje. Problémy a opravy na dálnici, která vede hlavně z Brna do Prahy, jsou doslova nekončící, a tak váš výlet do Prahy bude poměrně zkomplikován a zničen už při cestě do našeho hlavního města. Jenže potom, až do Prahy autem přijedete, pak se většinou zděsíte nad tím, jak je centrum ucpané. Opravdu se dá centrem projíždět hlavně pražskou integrovanou dopravou, kterou jsme na potřebných místech dříve. No a v samotném závěru vás překvapí parkování.

Už nějakou dobu platí v Praze takzvané modré zóny. Jsou to zkrátka zóny, které si musíte zaplatit, abyste si vůbec měli kde zaparkovat auto. Většinou je však problém v tom, že zóny jsou placené opravdu jenom pro danou část Prahy a zaplatíte si jenom to jedno vaše speciální konkrétní parkovací místo a na jiné se už poplatek nevztahuje. Teď se však aktuálně přišlo zase s něčím novým – konkrétně s novými cenami, které budou právě v zónách placeného stání.

Změna cen se netýká modrých zón

Je nutné připomenout a zdůraznit, že změna cen se bohužel netýká placeného stání v oblasti modrých zón. Ceníky jsou upravené opravdu jenom pro zóny placeného stání. Nový ceník se konkrétně týká hlavně parkovacích oprávnění a také karet v zónách placeného stání, které jsou určeny pro oblasti na území hlavního města Prahy, které jsou vymezené územím celé městské části.

Změny jsou konkrétně platné od 24. srpna tohoto roku.

Čeho se ceník týká?

Ceník v sobě nese hlavně snížení ceny rezidentského parkovacího oprávnění pro držitele průkazu ZTP, ZtP-P. Také se bude snižovat cena i na druhé vozidlo, které je registrované na rezidenta. Sleva se bude týkat i na doplnění měsíčního a týdenního parkovacího oprávnění na první vozidlo abonenta. Také se zavedou i jednotné tarify pro státní svátky, dále také pro další jiné svátky, budou zavedeny i slevy na vánoční prázdniny pro úseky, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu.