signal fest

Navštívili jste letos Signal Fest?

Pokud jste si mysleli, že festivaly jsou součástí jenom léta, tak jste se pořádně zmýlili. Festivaly neustále probíhají i mimo letní sezonu. Sice se nejedná o klasické hudební festivaly, ale nadchnou nás právě trochu jiné festivaly, které si rozhodně nesmíme nechat ujít. Například v takové Praze, v matičce měst, se neustále něco děje a o festivaly tady skutečně není nouze. V listopadu se zde konal například Festival spisovatelů, v říjnu jsme se mohli radovat z unikátního festivalu světel – Signal fest.

O Signal festu se říká, že je rok od roku horší, ale letos to rozhodně byla výjimka. Letošní Signal fest naprosto překonal očekávání a nadchnul opravdu celou řadu hostů. I letos se jednalo o jedinečné propojení umění, městského prostoru a moderních technologií. Signal fest díky tomuto vytvořil jednu z nejzajímavějších událostí v Česku vůbec.

Letošní ročník byl už pátý a opět se nám ukázala ta nejvíce atraktivní díla, která mají velice náročné instalace mezinárodní kvality. Nejvíce většinu lidí nadchnula světýlka, která se jako kdyby přímo snášela z nebe na zem.

Kde byly ty nejlepší inscenace?

Letos nás to největší signal-překvapení čekalo v Hybernské ulici, kde se představila bratislavská dvojice ve složení Borise Vitázka a Zuzany Sabové. Jejich tvorba byla naprosto unikátní – tvorba byla plná tanečních pohybů, kdy se prolínaly s modlitbami a nářky starověkých postav.

Mimo to byl skvělý program taky na Kampě a samozřejmě na Staroměstském náměstí. Náměstí Republiky taky ožilo nevšedními světly, stejně jako Národní galerie v Praze, dále taky Mansfeldský palác nebo Palác U Stýblů. Ulice Cihelná, Haštalská nebo u Tyršova domu taky nezůstaly pozadu a nabídly návštěvníkům nevšední zážitky.

Návštěvínků přibývá!

Za poslední čtyři roky navštívilo tento fenomenální a nevšední festival více jak 1,5 milionů lidí. Nikdy nechybí unikátní doprovodný program, který v sobě videomapping nebo přednášky jednotlivých vizuálních umělců.