Metro D

Metro D – rada schválila další úseky

O Praze se tvrdí, že je to město, v němž se všechno děje opravdu šíleně rychle. Je to možná opravu tak – žijeme v rychlé době a v mnoha velkých městech se opravdu rychle musí fungovat, jinak se raději odstěhujte na venkov. Zpomalit zde znamená vyjít z rychle pádícího davu, což si řada lidí opravdu nedokáže představit. Je však nutné si připomnět i to, že v Praze a v mnoha jiných velkých městech je rychlost na prvním místě i v oblasti hromadné dopravy.

Co se týče té pražské integrované dopravy, je to opravdu jedna z nejrychlejších, a to hlavně díky metru. Metro bohužel jen tak někde být nemůže, a pokud tam je, tak si lidé mohou opravdu do velké míry zvyknout na rychlost převozu. Většina lidí například v Praze nejezdí ani autem, protože přece jenom jezdit ve stále ucpané Praze není zrovna dvakrát výhra. To raději jedou právě pražskou integrovanou dopravou, protože díky ní jsou na daném místě včas, bez žádného zpoždění, které by souviselo s tím, že bylo hlavní město ucpáno na běžné silnici.

Metro D se už pomalu ale jistě rýsuje

Přece jenom ve velmi dobře rozvíjené dopravě Prahy se vyskytla místa, která byla takřka hluchá – tedy nebyla dobře dostupná pro autobus či tramvaj a lidé se do těchto míst dostávaly opravdu velice těžce. Proto se rozhodlo, že se zavede i linka metra D, která bude právě sahat do míst, odkud se lidé velice těžce dostávají. Podle prvotních údajů by se mělo jednat o linku metra, která bude sahat hlavně do okolí Prahy, ale samozřejmě se dotkne i centra.

V současné době byla konečně vybrána varianta fázování výstavby. Prioritou bude úsek ze stanice Pankrác do stanice Olbrachtova.

Projekt je vypracován na základě studií

Samozřejmě toto není věc, která by byla jednoduchá nebo která by se měla nějak uspěchat. Vše se dělá na základě Studie variantního fázování výstavby trasy metra I.D, která byla zadána Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Právě na základě této studie byl vypracován i Metroprojekt, kde se tedy konečně prioritně zaměří na úsek Pankrác – Olbrachtova.