drfg david rusnek

Lékárny Na zdraví poskytují zákazníkům něco navíc

Divize Medical, investiční skupiny DRFG, která provozuje síť lékáren s obchodním názvem Na zdraví, se snaží od ostatní konkurence odlišit a jejím cílem je být trojkou na českém trhu. Ředitelem zdravotnické divize skupiny je Rudolf Matějka. „Objevit vhodnou lékárnu je časově velmi náročný proces,“ uvádí Matějka. Koncept lékáren Na zdraví je orientovaný na samoobslužný prodej, důležitá je tedy nejen lokalita, ale také velká prodejní plocha. Vhodná jsou nákupní centra i areály nemocnice, jako je tomu například ve Faustově domě v Praze. Síť lékáren nyní tvoří 15 po celé České republice a do konce roku má toto číslo vzrůst na 25 lékáren.

 

„Prosadit se na trhu, znamená odlišit se. Název Na zdraví jsme zvolili proto, že se chceme zaměřit na prevenci a zdravý životní styl,“ uvádí Matějka. Lékárny nabízejí konzultační služby, především v oblasti redukce hmotnosti. Téměř ve všech lékárnách Na zdraví se podařilo vybudovat k tomu potřebné zázemí. Konzultace probíhají ve spolupráci s nutričními terapeuty a stávají se tak odborným pracovištěm. Tam, kde je kapacita prostor dostatečná, pořádá lékárna i semináře. „O semináře s místními lékaři na různá témata, například poruchy spánku, léčba chronické bolesti, aj. je obrovský zájem,“ uvádí Matějka.

 

„Konzultacemi to nekončí, vyvíjíme vlastní doplněk stravy na podporu hubnutí,“ dodává Rudolf Matějka.

Ve spolupráci s Výzkumným ústavem potravinářským a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze vyvíjí doplněk stravy na podporu hubnutí, který bude unikátní nejen svým složením, ale i formou. Produkty chce lékárna Na zdraví uvést na trh ještě před Vánoci a obsahovat bude několik desítek výrobků různých velikostí, forem a příchutí, a k dispozici nejen fyzicky v lékárnách, ale i online. „Víme, že cesta za vysněnou postavou je náročná, proto chceme zákazníky motivovat, aby chodili do lékáren na konzultace,“ dodává Matějka.

Kde dále DRFG investuje?

DRFG je především investiční skupina, proto ve svém portfoliu má velké zastoupení investičních záměrů od nemovitostí po energetiku. DRFG vlastní David Rusňák v současné době se zaměřuje na investice v České Republice, kde každou investiční divizi řídí schopné vedení, které má dlouholeté zkušenosti. Dále DRFG vydává dluhopisy, které se stali dobrou investicí i pro drobné investory a těší se velice dobrým referencím a recenzím.