Konference v Praze

Konference v Praze: Kde ji uspořádat a na co si dát pozor?

Uspořádat konferenci není to samé jako zorganizovat firemní večírek. Že se na TO v nejbližší době chystáte, ale netušíte, do čeho jdete? Pak byste měli vědět, že v případě nedodržení určitých zásad bude její efektivita rovna nule. Stěžejní přitom není pouze téma, ale také místo a čas konání. Budete-li se však držet následujících tipů, riziko neúspěchu klesne na zanedbatelné minimum.

V prvé řadě si uvědomte, že pronájem konferenčních prostor Praha bude mít smysl pouze tehdy, když dokážete účastníky akce zaujmout. Proto si předem ujasněte, zda je téma plánované konference dostatečně atraktivní a odpovězte si otázku, jestli byste přijali pozvání, kdyby ji organizoval někdo jiný.

Proč se Praha jeví jako ideální místo?

Pokud se téma konference týká určitého místa, pak by se jistě měla konat v jeho bezprostřední blízkosti. Protože uspořádat konferenci o poddolování na Ostravsku v Praze není dobrý nápad… V případě obecných témat je však metropole nejlepší volbou, a to z hlediska dopravní dostupnosti i prestiže.

Konference v Praze

Najít příhodný sál k pronájmu v Praze je mnohem jednodušší než v menších městech, ale přesto si místo předem prověřte a zaměřte se na kapacitu sálu, úroveň technického vybavení, dostatek parkovacích míst a další důležité aspekty. Účastníci konference určitě ocení také možnost bezplatného wi-fi připojení a přítomnost zásuvek elektrické sítě.

Uspořádejte konferenci tam, kde jsou na ni připraveni

Výběr správného místa vám může ušetřit spoustu práce a starostí. Rozhodnete-li se konferenci uspořádat v hotelu, ve kterém se podobné akce konají s železnou pravidelností, pravděpodobnost úspěchu významně stoupne. Dobrou volbou je například čtyřhvězdičkový hotel Praha 7 – Belvedere s kapacitou pro několik set osob. Zkušený personál vám pomůže s přípravami a v případě potřeby zajistí profesionální catering.

Konference v Praze