dítě na hlídání

Komu svěřit dítě na hlídání, když vůbec nic nestíháte?

Jen hloupý člověk nemění názor. Pokud jste si v minulosti myslela, že nikdy nebudete potřebovat pomocnou ruku v domácnosti, a už vůbec ne při hlídání dětí, ale momentálně by se vám někdo schopný hodil, nezoufejte. Nejste první, ani poslední. Otázkou je – na koho se obrátit a na co si dát při výběru chůvy pozor?

Kdy je dítě dost staré na hlídání?

V prvé řadě byste si měla ujasnit, zda je vaše dítě dostatečně staré na to, abyste ho svěřila do něčí péče. Obecně se nedoporučuje hlídání miminek v období šestinedělí. Jakmile je dítko starší tří měsíců, může ho na kratší dobu pohlídat někdo z okruhu blízkých příbuzných. Služby profesionální chůvy můžete využívat zhruba v období okolo šesti až osmi měsíců věku.

Výše uvedené věkové hranice berte jako orientační – v praxi jde o velmi individuální záležitost. Podstatné je, jak na ostatní reaguje dítě a jaký máte z hlídání pocit vy.

dítě na hlídání

Na koho se obrátit, když nemůže rodina?

Vybrat osobu, která se bude starat o vaše dítě, zatímco budete v práci, lítat po úřadech či řešit jiné neodkladné záležitosti, není jen tak. Proto nespěchejte a dejte na svůj instinkt. Pokud nemůže nikdo z okruhu vašich nejbližších, nezbude vám, než se obrátit na profesionály.

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo vám doporučí spolehlivou paní na hlídání, neváhejte to s ní zkusit. Anebo vsaďte na hlídání dětí Praha pod taktovkou renomované agentury. K výhodám agentury oproti „chůvě na volné noze“ patří možnost výměny v případě nespokojenosti, ale také zastupitelnost v době, kdy konkrétní chůva nemůže, a vy nemáte čas hledat náhradu.

Chůva není uklízečka, ale i na úklidu se dá domluvit

Měla byste si uvědomit, že povinností paní na hlídání je pečovat o vaše dítě a nikoliv mýt okna. Na druhou stranu však můžete využít i další službu – úklid domácností Praha. Agentura k vám vyšle profesionální uklízečku, která zajistí jednorázový či pravidelný úklid.

dítě na hlídání

Hodil by se vám konkrétní tip? Hlídání dětí i úklid domácností zajišťuje Agentura Slunečnice, která k vám pošle vybranou chůvu na zkoušku zdarma a v rámci pravidelného úklidu nevyžaduje platby předem – zaplatíte až po pečlivě odvedené práci.