Airbnb

Kdo v Praze nepronajímá byt přes Airbnb, jakoby nebyl

Disponujete pěkným bytem, který však obýváte jen zřídkakdy? Pak je s podivem, že jste se ještě nezaregistrovali do Airbnb a nepřivyděláváte si krátkodobým pronájmem. Podle statistik se platformě v Praze daří a své nemovitosti pronajímá přes deset tisíc Čechů.

Kolik si majitelé bytů krátkodobým pronájmem vydělají? Roční průměrný výdělek se pohybuje kolem 54 tisíc korun, nicméně v praxi se cifry liší podle toho, do jaké míry se hostitel přivýdělku věnuje.

O jaké byty mají cizinci největší zájem?

Vzhledem k rostoucímu zájmu ze strany pronajímatelů je stále těžší uspět. Průměrná vytíženost bytů klesá přímo úměrně tomu, jak v nabídce Airbnb přibývá nových nemovitostí. Někteří majitelé však v konkurenci nevidí problém – jednoduše přišli na to, jak vybočit z průměru.

Turisté jeví největší zájem o byty na dobrých adresách, ovšem podstatnou roli hraje také cena a některá další kritéria.

Airbnb

Klíčem k úspěchu může být správná optimalizace ceny s ohledem na aktuální stav nabídky a roční období. Hostitelé, kteří svůj byt nabízí celoročně za jednotnou cenu, obvykle vydělají podstatné méně, než jaký je skutečný potenciál jejich nemovitostí.

Dalším faktorem je stav bytu. Zahraniční turisté bývají nároční a preferují útulné byty ve stylovém provedení. Rádi se ubytovávají v netradičně až avantgardně pojatých domácnostech a zároveň si všímají, zda je uklizeno a vše funguje, jak má.

Svěřte svůj byt do správy odborníkům, vyděláte více

Pokud máte pocit, že je výdělek formou krátkodobého pronájmu příliš pracný, v podstatě máte pravdu. Na druhou stranu existuje možnost, jak vydělat více a nehnout přitom ani prstem. Stačí využít profesionální správu pronájmu v Praze – zahrnuje vše od komunikace s hosty až po úklid a údržbu bytu.

Airbnb

Cena za správu Airbnb v Praze není vysoká. Zeptejte se odborníků z Let Me Inn, kteří svým klientům zvedají výnos o 20 – 50 %.