vystoupení zdarma se v Praze

Jaké další vystoupení zdarma se v Praze chystá?

Pomalu, ale jistě se blíží konec prázdnin. Děti se tak začínají chystat do školy a rodiče nakupují potřebné školní vybavení, kterého je už teď všude plno. Ovšem je nutné poznamenat, že přece jenom do konce prázdnin ještě nějaký ten čas zbývá a je dobré ho náležitě využít. Například město Praha tak stále pořádá nějaké akce, které by nadchly veřejnost. Jednou z nich je například i bezplatný koncert ve Valdštejnské zahradě.

Valdštejnská zahrada je už zvyklá na to, že se v ní odehrávají nejrůznější akce, které mají přilákat řadu nadšenců hlavně do hudby. O hudební festivaly zde totiž není nouze. Jedno takové hudební představení se do konce srpna ještě bude konat. O co se jedná?

Zahrada se opět rozezní tóny symfonického orchestru

Konkrétně se jedná o třicátý srpen, kdy do Valdštejnské zahrady dorazí skupina FOK. Jedná se o Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který už tradičně připravuje hudební zážitek mnoha lidem takto ke konci srpna a hlavně bezplatně.

Právě díky vstupu zdarma je možná toto vystoupení tak oblíbené, ale možná je to proto, že zazní nejen filmová, ale také klasický hudba, tudíž si tak na své přijdou nejen nadšenci do klasiky, ale také tento koncert ocení i mladší generace.

Jak dlouho se už koncerty ve Valdštejnské zahradě konají?

Koncerty v krásné Valdštejnské zahradě se už konají nějaký ten pátek. Koncerty tohoto symfonického orchestru byly povinné v této zahradě hlavně v padesátých a šedesátých letech, kdy se konaly hlavně během letních, horkých měsíců. Tato tradice se podařila ve velkém obnovit teprve před třemi lety a rozhodně toto obnovení stojí za to. Doufejme tedy jenom, aby se tato tradice dále zachovávala.

Co k tomuto koncertu přibylo nebo co je ojedinělého v porovnání s těmi koncerty v padesátých a šedesátých letech, je hlavně hudební repertoár. Přibyly, jak již bylo zmíněno, mnohé filmové skladby, které znají nejen nadšenci filmů, ale zkrátka všichni, protože se takřka bezmyšlenkovitě vryly do našich pamětí.