Jak vybrat elektronickou cigaretu?

Jak vybrat elektronickou cigaretu?

Technologický pokrok nás provází celý den. Na telefonu nám zvoní budík, čistíme si zuby elektrickým kartáčkem a čaj nám udělá rychlovarná konvice s možností nastavení teploty. To samé platí pro cigarety. Kromě klasických, tu máme i ty elektronické. Sice je ve společnosti ještě velká skupina, která stále používá klasiku, moderní alternativy však svůj podíl neustále zvyšují, právě na jejich úkor. 

Zdravotní i kosmetické důvody

Proč si vůbec takovou alternativu vybrat? Každý uživatel se už setkal s některými neduhami, které krabičkové produkty přinášejí, jako jsou:

  1. vtíravý zápach,
  2. zažloutlé nehty,
  3. zbarvené zuby,
  4. smradlavé oblečení.

A nejedná se jen o tyto kosmetické záležitosti, jsou to také ty zdravotní. Nejenže uživateli zhoršuje jeho zdraví, ale z okolí vytváří pasivní uživatele. U elektronických alternativ uživatelům nehrozí uvolňování stejných škodlivin, které jsou charakteristické při spalování tabáku. 

Zaměřte se na výkonnost, typ a baterii

A jak si vlastně takové zařízení vybrat? Dejte si pozor na čtyři hlavní parametry:

  • typ a výkon,
  • složení (poměr VG/PG)
  • baterie,
  • značka.

Pokud jste občasný uživatel, pak se vyhněte výkonným gripům s velmi silnou baterií o kapacitě 2 000 mAh a vyšší. Naopak se soustřeďte na menší rozměry s nižší kapacitou baterie. Při rozhodování je také důležité zvolit správný typ. 

Existují zařízení pro MTL potah (Mouth To Loung, neboli potah do úst a následně do plic), DL potah (Direct To Loung, neboli přímo do plic) a pak zařízení, které oba způsoby kombinují. První zmíněný typ doporučujeme občasným uživatelům, protože se nejvíce podobá klasice. A co baterie? Pokud jste příležitostný uživatel, tak vám doporučujeme kapacitu do 280mAh. Pokud jste střední uživatel, tak od 650mAh do 1100mAh a pro silné uživatele doporučujeme kapacitu od 1100mAh do 3400mAh.

Sáhnout můžete i po jiné alternativě

U vaporizérů to určitě nekončí. Vyzkoušet můžete i jinou alternativu. Například zařízení na zahřívání tabáku, přičemž mezi nejoblíbenější aktuálně patří elegantní PULZE značky Imperial Brands. Není se čemu divit. Kromě krásného designu má různé praktické vychytávky, kterými se odlišuje od své konkurence. 

Uživatel PULZE si například může nastavit intenzitu zahřívání náplně, podle toho, zda chce raději intenzivnější či jemnější chuť tabáku. Zařízení disponuje zabudovaným čistícím nástrojem pro snadnou údržbu a na jedno nabití, které trvá pouhých 90 minut, vydrží až 20 použití.