I letos se v zimě myslí na lidi bez domova. Dokonce i na jejich psy

I letos se v zimě myslí na lidi bez domova. Dokonce i na jejich psy

Stejně jako v uplynulých letech, i letos hlavní město Praha myslí na lidi bez domova, kteří musí v mrazivých dnech přečkat nejednu noc. I tento rok fungují nejrůznější zimní opatření, která pomáhají lidem, jejich dům se neskládá z cihel a střechy. Opatření fungují od prvního prosincového dne a letos jsou zaměřena i na psy lidí bez domova, které v uplynulých letech mnohé noclehárny odmítaly. Připravena je letos i větší pomoc lidem, které navíc trápí i zdravotní problémy.  

Noclehárny jsou zejména během zimních měsíců opravdu plné. Právě sem se uchylují lidé bez domova, kteří nechtějí trávit zimní večery v chladu venku. Letos je jim dokonce umožněno vzít si s sebou do nocleháren i jejich psí mazlíčky, bez nichž odmítali v minulosti nastoupit do noclehárny. Psi mají v noclehárnách vyhrazené prostory, kde se nachází pelechy nebo zimní kotce.  

I letos lidem bez domova pomáhají i strážníci, které můžete oslovit, pokud narazíte na člověka, jemuž hrozí umrznutí. Strážnici jsou pro takové situace speciálně vyškolení.