kultura v srdci

Festival „Kultura v srdci Prahy“ na scénu!

Praha jakožto naše hlavní město se musí neustále snažit o to, aby zde bylo, co dělat. Památky nás přece jenom mohou omrzet, ale pokud tu bude dostatek hudebních koncertů, dostatek kaváren, dostatek akcí na Smíchovské náplavce nebo dostatek festivalů, lidé se nudit nebudou nikdy. A to se Praze daří. Nejen, že co chvilku hostí nejrůznější hudební ikony světa, ale taky se zde neustále konají celé řady festivalů, mezi něž se řadí i právě probíhající festival nazvaný „Kultura v srdci Prahy“.

Tento festival už je tradicí. Koná se každý rok – už posledních pět let. Letos je to už pátý ročník, kdy nás tento festival doslova pohltí. Pořádá ho opět Pražská konzervatoř.

Kdy začíná a kdy končí?

Letošní pátý ročník započal už 24. října, a to konkrétně symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře. Dirigentkou tohoto úvodního vystoupení byla skvělá Miriam Němcová. Celý tento oblíbený festival pak vyvrcholí 14. prosince, a to konkrétně vánočním koncertem, kde bude účinkovat například Barokní orchestr a sbor, jež povede Jakub Kydlička.

Tento festival na programu několik dnů, během kterých bude program opravdu nasycen až po okraj. Konkrétně toho 24. října se můžete těšit na již zmiňovaný úvodní slavnostní koncert, který vypukne v sedm hodin večer.

Co bude dál na programu?

Poté se můžete těšit například 9. listopadu na Obrázky z divadla, což je velice populární koncert, během kterého si Hamlet podává ruku se Šeherezádou. Režii se ujala Jana Balašová Trčková, dále klavírním doprovodem bude Petr Ožana. Vše se bude konat v Divadle Na Rejdlišti na Dvořákově nábřeží 2, na Praze 1.

Poté v polovině listopadu nás čeká v rámci tohoto festivalu taky Klavírní setkání, kde budou hrát renomovaní interpreti a taky mladé klavírní naděje na jednom velkém jevišti. Co se týče programu 28. listopadu, tak se můžete těšit na takzvané Kvartetní doteky.