divadelní festival

Divadelní festival se už blíží! Přijdete?

V Praze se toho pořád tolik děje! Aktuálně se nejvíce řešil obrovský koncert kapely Kryštof, který byl uspořádán k výročí 25 let. Nejednalo se však o jeden zcela vyprodaný koncert, ale rovnou o dva koncerty, které byly naprosto nezapomenutelné, a to nejen proto, že se zaplnil opravdu celý strahovský stadion.

Ovšem toto byla velice očekávaná událost z hudebního průmyslu, ale je tu ještě jedna velice očekávaná událost, která se ale pojí s Divadlem pod Palmovkou. To totiž pořádá divadelní festival, u něhož rozhodně nebude o zábavu nouze. Divadlo je v současné době opravdu velice oblíbené, lidé vyhledávají různá představení čím dál více. Právě i tento stále se zvyšující zájem o divadelní umění byl podnět k tomu, aby Divadlo pod Palmovkou tento festival uspořádalo.

Kdy se festival koná?

Festival, který nese název „Palm Off 2017“, začíná už 20. října a bude pokračovat do 31. října. Není to však jenom o Divadle pod Palmovkou, ale také o dalších divadlech. Při příležitosti tohoto festivalu se do České republiky sjedou divadla z celé střední Evropy. Festival je tedy jakési setkání evropských divadel. U toho rozhodně musíte být!

Festival letos bude hostit divadla z Polska, ze Slovenska, také se můžete těšit na inscenaci z Maďarska. Mezi nejočekávanější inscenace letošního roku patří inscenace Prokletí slavného režiséra Olivera Frljiće.

První představení bude organizátora!

Na první inscenaci se můžete těšit z repertoáru Divadla pod Palmovkou, tedy z repertoáru organizátora této akce. První inscenací by měla být hra Nora, kterou má na svědomí režisér Jan Nebeský. Poté bude již zmiňovaná velice očekávání inscenace z dílny varšavského Teatru Powszechného.

Pro veřejnost je však atraktivní hlavně možná diskuze s tvůrci. Mimo to je naplánován i doprovodný program, do něhož patří například i projekce dokumentů. Hlavním bodem doprovodného programu je přehlídka těch nejlepších dokumentárních filmů ze všech zemí střední Evropy.