festival struny

Struny podzimu se opět vrací do Prahy!

Praha – když se řekne název našeho hlavního města, většinou si vybavíme, že je to město hlavního dění České republiky. Nejen, že zde probíhají záležitosti z politiky, ale když už do Česka má přijet nějaká velká zahraniční hvězda, pak dojede přímo do Prahy. Navíc v Praze se toho pořád tolik děje, že vždy, když sem jedeme, tak stoprocentně víme, že se nudit nebudeme. Program je opravdu nabitý, ať už je léto nebo třeba zima.

Člověk by řekl, že se Praha opravdu nadře, když hledá různé festivaly, jimiž vyplní programy. Jenže pravdou je, že se sem festivaly samy o sobě velice rádi vracejí. Například takový festival Struny podzimu. Sice měl rok pauzu, ale opět se sem s radostí vrací s mnohými novými žánry a styly, které se linou přes klasickou tvorbu až po tu současnou, moderní.

Festival Struny podzimu je v Praze velice oblíbený. Nyní se však změnilo vedení a jeho typická podoba, na kterou jsme byli zvyklí, tudíž kdo ví, jaké recenze sklidí letos. Slibuje se však od nového vedení mnoho, proto se nechme překvapit stylem, v jakém bude tento festival letos podaný.

Kdy se koná?

Festival Struny podzimu si rozhodně nesmíte nechat ujít. Koná se od 20. října do 9. listopadu a podle všeho se máme připravit na pořádný „nářez“. Podle všeho si během roku, co jsme o festivalu nevěděli, musel oddychnout a nabrat síly a letos se nám má ukázat v takové parádě, v jaké se nám ještě neukázal.

V jakém duchu se ponese festival letos?

Samozřejmě nebudeme prozrazovat vše, co vás čeká, ale prozradíme jenom pár základních informací. Letos se festival ponese nejen v klasické hudbě, ale zasáhne se taky modernější hudba. Na své si přijdou nejen milovníci klasiky, ale také ti, co milují country nebo hip hop. Lidový folklor však podle všeho bude také součástí, což je překvapivé.

Letos celý festival zahájí skupina The Gloaming. Ta naservíruje irskou tradiční hudbu, kterou obohatí jazzem a také moderní klasikou. Už první koncert tedy bude rozhodně stát za to!