Stažení opičky z prodeje

ČOI stahuje z trhu nebezpečnou plyšovou opičku

Česká obchodní inspekce objevila v nabídce a prodeji hračku, která může být pro děti nebezpečná. Jedná se o měkce vycpanou plyšovou opičku, která po zmáčknutí bříška vydává zvuk.

Opička má na zádech zip. Po rozepnutí zipu lze snadno z hračky vyjmout plastové pouzdro s knoflíkovými bateriemi, pružinami a reproduktorem spolu s vlákennou výplní. Pouzdro je tvořené plastovou krabičkou a má na povrchu vylisovaný nápis „MADE IN CHINA“.

Inspektoři ČOI zjistili, že krabička není žádným způsobem zajištěna proti otevření. Lze z ní po odsunutí nezajištěného krytu snadno vyndat 3 knoflíkové baterie. Výrobek je bez obalu. Na uchu hračky je upevněna papírová etiketa se značkou shody CE a varováním v českém jazyce „Nevhodné pro děti do tří let“ spolu s vysvětlením, že hračka obsahuje malé části. Výrobek není v souladu s právními předpisy, které jsou požadovány na bezpečnost elektrických hraček. Knoflíkové články jsou z hračky odnímatelné bez použití nástroje a jejich kryt je možné otevřít jedním pohybem. Po vyjmutí baterií je může dítě vložit do úst a polknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci opatření ve formě bezodkladného stažení všech hraček „Plyšové opičky ječící“ z distribuce. Informace o hračce byly rovněž nahlášeny kontaktnímu bodu na MPO, aby zjištěné skutečnosti mohly být zveřejněny v systému celoevropského varování před nebezpečnými výrobky – RAPEX.

Opička

Opička