založení DRFG

Co vedlo Davida Rusňáka k založení DRFG?

David Rusňák je zakladatel a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG. Ta se zaměřuje na investice do energetiky, telekomunikací i nemovitostí. Skupina upřednostňuje vklad finančních prostředků do oborů, kterým dobře rozumí, v lokalitách kulturně i geograficky blízkých.

David Rusňák vyrostl ve slovácké vesničce Labuty poblíž Kyjova. Byl to rozený podnikatel, již od roku 2000 investoval vydělané prostředky do obchodu se stavební chemií, do poradenství k evropským dotacím i do vývoje softwaru pro továrny. Své rozsáhlé aktivity se rozhodl v roce 2011 zastřešit a založil investiční skupinu DRFG.

Investiční skupina zastřešuje nemovitostní i energetický fond

Skupina Davida Rusňáka zastřešuje dva investiční fondy, nemovitostní a energetický, které jsou pod správou lichtenštejnské společnosti CAIAC Fund Management. Na rozvoji energetického fondu se pilně pracuje. Podle diskuze s Pavlem Svoreněm, který je klíčovou osobou pro oblast energetiky DRFG, má fond připraveno k nákupu pět fotovoltaických elektráren v hodnotě 1,9 miliard korun.

Pro založení fondu bylo třeba dostatečně kvalitní a zejména velké portfolio. V divizi energetiky se skupině DRFG také podařilo dokončení teplárny ve Šternberku. Zde již disponují veškerou dokumentací, licencemi a dalšími oprávněními, které jsou nutné k provozu. Také se povedlo zcelit podíl a skupina vlastní 100 % akcií.

Nemovitostní fond DRFG Real Estate je významným hráčem na trhu

Také nemovitostní fond není žádné letadlo, stal se významným hráčem na trhu. Investuje výhradně do nemovitostních aktiv na území České republiky, které jsou v nabídce v ČR a Lichtenštejnsku. V uplynulém roce skupina pracovala na novinkách v tomto fondu. Investovala do personálu a začlenění společnosti A PLUS do podnikání DRFG.

Též bylo nutné zapracovat na softwarové základně. Ve skupině Davida Rusňáka se hovoří o tzv. BMI revoluci, která změnila celý způsob projektování tak, aby bylo možné poskytovat služby na mezinárodní úrovni a účastnit se velkých projektů.