Ceny bytů v Praze jdou nahoru strmým tempem

Ceny bytů v Praze jdou nahoru stále strmým tempem

Zatímco mnozí očekávali, že s příchodem koronavirové krize půjde cena bytových jednotek krapet dolů, nestalo se tak. A vlivem rostoucí inflace dochází kromě jiného i k růstu cen nájemních bytů. Obecně lze říct, že cena bytů v Praze jde nahoru strmým tempem, aktuálně se, v případě koupi nemovitosti, atakuje hranice 138 tisíc korun za metr čtvereční. Jedná se o další pokořenou psychologickou hranici, která bude bezesporu negativním způsobem ovlivňovat proces dosahování vlastního bydlení, svět nájemníků i celkovou ekonomiku. 

I když ceny rostly i v průběhu loňského roku, vloni byla ale atraktivní nabídka ze strany České národní banky. Ta se však na sklonku rozhodla vrazit nůž do zad žadatelům o hypotéky, kteří pod tíhou příliš vysokých úroků nemají ani sebemenší zájem o koupi bytových jednotek v hlavním městě.  

Je nyní pouze otázkou, jakým směrem se bude Praha po této stránce ubírat. Je možné, že se s cenami zahýbe v případě, kdy se do hlavního města vrátí turisté, ale vlivem aktuální koronavirové situace to pravděpodobně nebude příliš brzy.