dotace nemocnice

Do čeho se investují dotace ve Vinohradské nemocnici?

V poslední době se ukazuje, že máme čím dál méně doktorů. Jenže bez takových doktorů bychom byli dávno pod drnem. Je škoda, že zájem o lékařské profese poměrně upadá, i když třeba takoví zubaři si nosí domů poměrně velké peníze. Je však nutné podotknout, že co se týče dotací do nemocnic, ty neustále rostou. Jednu takovou velkou dotaci v nedávné době získala i Vinohradská nemocnice, která je nyní hodlá investovat.

Samozřejmě takových dotací by potřebovala každá nemocnice hned několik. Je nutné podotknout, že každá nemocnice potřebuje něco jiného – nikdy se dotace nevyužívají pro vyšší platy zaměstnanců, ale vždycky se takové peníze navíc investují do potřebných technologií či do vybavení.

Do modernějšího vybavení se nyní rozhodla investovat i Vinohradská nemocnice, která tak zlepší kvalitu svých služeb, které nabízí svým pacientům. Opět ji to posune na trochu vyšší úroveň a nabude lepších specializací.

Jak velká byla dotace?

Dotace byla udělena začátkem října, kdy Fakultní nemocnice Královské Vinohrady obdržela velkou dotaci konkrétně pro pohotovostní službu od hlavního města Prahy ve výši 1 300 000 korun. Tento velmi bohatý šek byl předán pražským radním Radkem Lacko.

Modernější vybavení, které zajistí kvalitnější služby

Jak již bylo řečeno, nemocnice využije tuto velice bohatou dotaci na modernější vybavení. Budou zakoupeny zdravotnické prostředky, které samozřejmě zkvalitní péči o pacienty. Konkrétně bychom mohli jmenovat třeba koupi víceúčelového přenosného ultrazvukového přístroje, který bude zakoupen v hodnotě milionu korun a za zbytek se zakoupí transportní lehátka, která vyjdou přesně na 300 tisíc. Tedy již zmiňovaný zbytek plně postačí.

Pokud se ptáte, co třeba takový víceúčelový přenosný ultrazvukový přístroj umí, tak například zpřesňuje diagnostiku, dále snižuje rizika diagnostických omylů nebo třeba urychluje konečnou diagnostiku u pacienta.