Franšízový trh

Budoucí franšízanti si mohou na franšízovém trhu vybírat

Přemýšlíte o tom, že rozjedete své vlastní podnikání? To s sebou však přináší i jistá úskalí či riziko. Nikdy nevíte, který den bude v podnikatelském světě ten poslední. Musíte se potýkat nejen s konkurencí, ale také musíte obstát před zákazníky, což není snadné v dnešním světě, kdy je na trhu vyrobeno a zastoupeno takřka vše a v mnoha podobách. Váš začátek podnikání však může být o něco jednodušší a méně rizikový, pokud začnete spolupracovat se společností nabízejících franšízové licence.

Pokud jste v podnikatelském světě nováčkem, možná jste doposud o pojmu „franchising“ neslyšeli. Jedná se o způsob podnikání, kdy podnikáte na základě licenčních smluv. Licenční smlouvu si odkoupíte od již známé a fungující společnosti, která má na trhu své jméno, která již obstála před konkurencí a která má svou stálou škálu zákazníků, kteří se k ní neustále vrací.

Noví či budoucí franšízanti si mohou vybírat z mnoha franšíz. Vždy se zaměřte na franšízovou minulost, protože jen tak zjistíte, jak firma prosperuje a jak se brodí podnikatelským světem.

Pro jakou franšízu se rozhodnete vy?

Dnes se můžete stát franšízantem mnoha známých i neznámých značek. Většina lidí volí zejména zahraniční franšízy, ale ty jsou dražší a nemůže si je dovolit každý. Podpořte tedy raději český projekt, který je v zásadě menší investicí, ale stále dobrou a výhodnou investicí, která se zanedlouho vrátí zpět.

S jakou firmou se vyplatí spolupracovat?

Jelikož je na trhu franšízových konceptů habaděj, možná oceníte doporučení. Doporučujeme podnikat s franšízou Extéria Market, která dnes působí jak na českém, tak na slovenském trhu. Dnes se pyšní více jak pětadvaceti franšízovými pobočkami. Co je rozhodující, tak je zisk. Už do jednoho roku je možné dostat se na 100 tisíc měsíčně, což není rozhodně málo!

Podnikání s touto franšízou je však mnohem výhodnější a jednodušší, než se na první pohled zdá. Franšízanti se například nemusí starat o kontakty, jejich diář i tak bude plný. Produkt se sám skvěle prodává, je navíc ze zákona povinný.

I vy se staňte jedním z těch, kteří budou zastupovat přední společnost v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany.