praha památky

5 nejnavštěvovanějších pražských památek. Musíte je vidět i vy!

Praha je metropolí se vším všudy. Mohli bychom udělat seznam stovky nejoblíbenějších míst, a přesto by jich na seznamu spousta chyběla. Navíc záleží i na úhlu pohledu. Turisté do hlavního města míří za kulturou i zábavou… Ale zapomeňme teď na všechny atmosférou zalité kluby, kavárny a restaurace – a zaměřme se na památky, protože právě ty byly vždy nejvýraznějším pražským tahákem. Které byste měli vidět během své první návštěvy?

1. Staroměstské náměstí

Kdo byl v Praze a neprošel se po „Staromáku“, jakoby ani nebyl. Staroměstské náměstí je pravidelně označováno jako jedno z nejkrásnějších na světě. Lemují ho domy v různých architektonických slozích a několik dominant – radnice s orlojem, chrám sv. Mikuláše a Týnský chrám. V centru centra odpočívá mistr Jan Hus. Respektive ho připomíná mohutný pomník.

2. Pražský hrad

Když se řekne „panoráma Prahy“, většina lidí si okamžitě vybaví výjev s Pražským hradem. Kromě katedrály Sv. Víta se v jeho blízkosti projdete i ve slavné Zlaté uličce.

praha památky

3. Karlův most

První trojku nejnavštěvovanějších pražských památek uzavírá nejslavnější český most. Ačkoliv je „pouze“ druhým nejstarším kamenným mostem, turisté se jednohlasně shodují, že jde o nejkrásnější stavbu svého druhu u nás i ve střední Evropě. Po Karlově mostě se zkrátka projít musíte!

4. Národní muzeum

Návštěvu Národního muzea si užijete i navzdory tomu, že vás prohlížení expozic moc nebaví. V monumentální novorenesanční budově se totiž skrývají hotové poklady. Největší české muzeum se nachází na neméně slaném Václavském náměstí a nabízí skvělou podívanou pro celou rodinu.

5. Staroměstská radnice s orlojem

Když už budete v Praze, neměli byste odjíždět, aniž byste se pokochali pohledem na světoznámou památku. Na Staroměstskou radnici s orlojem se jezdí dívat nadšenci ze všech koutů světa. Pravdou je, že rozhodně stojí za to.

praha památky

Počítejte s tím, že nejznámější pražské památky neobejdete za jediný den, a proto si v předstihu rezervujte ubytování v Praze na „strategickém“ místě. Jako dobrá volba se jeví například tento apartmán Praha ve známém ubytovacím komplex zvaném Rezidence Topolová. Bez problémů u něj zaparkujete a můžete se ubytovat společně se zvířecím mazlíčkem.