praha 5

5 důvodů, proč si bydlení na Praze 5 zamilujete

1) Příroda v Prokopském údolí vám vytře zrak

Po procházce kolem Dalejského potoka v chráněné rezervaci Prokopské údolí zapomenete na všechny starosti. Tamní lesy a skály ukrývají zajímavé turistické cestičky, ideální na výlety s rodinou. Díky úžasným scenériím Pražané toto místo považují za jedno z nejkrásnějších.

2) Pravděpodobně potkáte někoho slavného

Miloš Forman, Jan Svěrák i Tom Cruise – tyto i další slavné osobnosti kdysi vstoupily do dveří filmového studia Barrandov na Praze 5. Ve zdejších ateliérech, kterým se přezdívá „Hollywood východu“, natočily desítky populárních (někdy i oscarových) snímků. Mezi ty nejznámější patří například Casino Royal, Van Helsing nebo Kolja. Toužíte po podpisu Daniela Craiga? Pravděpodobně ho nezískáte nikde jinde než na Praze 5.

3) Aquapark a jízda Pražským motoráčkem potěší vaše ratolesti

Skluzavky, vodní chrliče a 115 metrů dlouhý tobogán Aquaparku Barrandov vykouzlí vašim dětem úsměv na tváři. Letní areál vodního království nabízí zábavu pro celou rodinu – uspořádáte závod v kuželkách nebo si raději protáhnete tělo při beach volejbalu?

Malí i velcí milovníci vláčků ocení jízdu Pražským motoráčkem po historicky zajímavých tratích. Po cestě vás čekají překrásné pohledy na Vyšehrad, Pražský hrad nebo úžasnou přírodu Prokopského údolí.

4) Tramvají dojedete až do Holyně

Od konce roku 2021 tramvaje na zastávce Sídliště Barrandov nezahlásí: „konečná stanice, prosíme vystupovat.” Rozjedou se ještě o kilometr dál přes nové zastávky Kaskády a Holyně. To potěší všechny, kteří se pěšky s těžkými taškami z barrandovského Alberta tahali až domů do Holyně.

5) Zabydlíte se v lokalitě, kterou vám budou všichni závidět

Vlastně nejen lokalitu, ale i byt. Společnost Finep aktuálně na Praze 5 staví exkluzivní nové bydlení.

Mladý pár i početná rodina svůj domov najdou v bytech o dispozici 1+kk až 4+kk v rezidenci Kaskády Barrandov. S výstavbou bytových domů současně vznikne i nový veřejný prostor o rozloze srovnatelné s pražským Tylovým náměstím. Na své si zde přijdou milovníci nákupů, sportu, ale i posedávání v kavárnách nebo minipivovaru.

O kvalitě zdejšího bydlení svědčí dnes téměř rozprodaná dvanáctá etapa rezidence Britská čtvrť. Spojení krásné architektury, klidných parků i blízkosti obchodů a služeb přesvědčila desítky Pražanů a jiných bydlet právě na Praze 5. Třešničkou na dortu je pak stanice metra Stodůlky ihned před bytovými domy.

Tip na závěr: Prozkoumejte další byty na prodej od společnosti Finep v podobně krásných lokalitách Prahy. Zamilujete si spíše byty U Šárky nebo Pergamenku?

 

Autorem článku je Veronika Jínová