Zoo i v současné době slaví

Zoo i v současné době slaví

Zoologické zahrady jsou nyní zkoušeny víc než kdy dřív. Podpory se jim od státu mnoho nedostává, řada z nich sází jen na své věrné příznivce mezi návštěvníky doufajíc v to, že jim nějakou korunou přispějí na provoz. Přesto všechno se však nezapomíná na zvířata. Pražská zoologická zahrada nedávno oslavila sloní narozeniny. Kromě toho se pokřtila kniha fotografií, která byla vydána při příležitosti devadesáti let, které uplynuly od jejího založení.  

Kniha fotografií je právě jednou z možností, jak mohou příznivci zoo zahradě pomoct. Veškerý výtěžek z prodeje poputuje na provoz zoologické zahrady. Jednotlivé fotografie poukazují na momenty, ke kterým od doby založení zahrady zde došlo. Například se poukazuje na otevření nové expozice tasmánské a australské fauny, dále na narození stovek mláďat, mezi která patří i orangutan Pustakawana či sloní samičky.  

Zoo doufá, že lidé budou ochotni přispět do kasičky určené na provoz zahrady. Aktuální propad příjmů se odhaduje na více jak sto třicet milionů korun.