svět dýní

Ze světa výstav: Nakoukli jste do světa dýní?

Podzim je období, během kterého se neustále ochlazuje, kdy nám neustále prší a sluníčko vykukuje minimálně. Navíc se během tohoto období zbarvuje příroda do sychravějších barev a všude vidíme dýně, které si děti vydlabávají hlavně z důvodu toho, že je Halloween. Bohužel jsme tuto tradici převzali z Ameriky, ale naštěstí ještě nechodíme koledovat „od domu k domu“. Nicméně dýně se u nás uchytily a staly se jakýmsi symbolem podzimu. Není se čemu divit, když o nich vznikají i výstavy.

Konkrétně v Praze se koná velice zajímavá, až netradiční výstava, která dýchá podzimem už z dálky. Jedná se o výstavu dýní. Najdete ji konkrétně v trojské botanické zahradě a najdete jich zde opravdu habaděj.

Výstava dýní je opravdu bohatá. Najdete zde dýně, tykve, ale taky patisony nebo třeba cukety. Do oka vám padnou hned, co vejdete do této známé botanické zahrady (tedy pokud vejdete jižním vchodem). Není to zde nic ojedinělého – už jste se s ní určitě setkali i v minulých letech. Díky velké oblíbenosti se do Ornamentální zahrady vrací neustále.

Inspirace Amerikou

Díky tomu, že se dýně dostaly z Ameriky k nám do Česka a staly se tedy jakýmsi symbolem, který jsme převzali z toho podzimního amerického svátku Halloween, je i tato výstava inspirována Amerikou. Mnoho lidí si myslí, že jsou zde dýně jenom tak položené, ale není to pravda. Jedná se o velice bohaté aranžmá, které je konkrétně dědictvím střední Ameriky. Právě tato část Ameriky je totiž domovinou většiny dýní a tykví.

Pokud vám tedy některé aranžmá připomíná mexické pyramidy nebo indiánskou mytologii, víte, kde se vzala tato inspirace.

Inspirujte se i vy!

Tato výstava nabízí unikátní možnost získat inspiraci, kterou můžete využít i pro své domácí dekorace. Před domem by přece v tomto podzimním období měla stát alespoň jedna taková dýně, proto neváhejte a nechte se inspirovat touto unikátní výstavou, kterou vám nabízí pražská botanický zahrada.