Zavítejte na výstavu ukazující příběh zaniklé sklárny

Zavítejte na výstavu ukazující příběh zaniklé sklárny

Přemýšlíte nad tím, kam se vydáte ve svém volném čase? Doporučujeme navštívit jednu z pražských výstav, které jsou velmi zajímavé a zároveň velmi poučné. Například doporučujeme výstavu poukazující na příběh zaniklé zlíchovské sklárny. Museum skla rozhodlo novou výstavu umístit do pražské vily Portheimka, nazvalo ji “Inwald – Příběh zlíchovské sklárny”. Výstava je velmi poutavá a zajímavá, ukazuje například historii dříve fenomenální firmy, taktéž ukazuje známé i méně známé výrobky, které dříve nechyběly v žádné české domácnosti. Třeba zjistíte, že nějaký produkt z dřívější sklárny vlastníte i vy ještě dnes.  

Pokud hovoříme i Inwaldově sklárně, hovoříme o sklárně, která stála na rozhraní Smíchova a Zlíchova. Za Rakouska-Uherska se jednalo o největší pražskou sklářskou továrnu v Československu. Vyrábělo se zde nejen průmyslové sklo, ale také sklo užitné, které nechybělo v žádné tehdejší domácnosti (a v mnohých se nachází dodnes).  

Mezi nejčastěji vyráběnými skleněnými výrobky bychom našli nápojové sklo, také misky, a půllitry, kromě toho také varné nebo dekorativní nádoby.