Neviditelná výstava Praha

Vyzkoušejte si, jaké je to být nevidomým

Na území města Prahy probíhá stále mnoho událostí, kterých můžeme být součástí. Jestliže milujete divadlo, stačí si vybrat z mnoha představení, která se v Praze hrají. Jestliže milujete umění nebo se zajímáte o životy umělců, co třeba zavítat na výstavu? Nyní se v našem hlavním městě koná zajímavá výstava, kterou by měl navštívit naprosto každý. Přibližuje totiž život nevidomých.

Výstava se koná na Novoměstské radnici. Jmenuje se „Neviditelná výstava“ a budete si díky ní moct vyzkoušet, jaké to je být nevidomým. Mnoho lidí si to nedokáže ani představit, mnoho lidí se dokonce směje těm, kteří bohužel z nějakého důvodu nemohou vidět. Právě pro ně (a nejen pro ty) je tato výstava, díky které zjistíte, jak žijí nevidomí.

Jedná se o druhou výstavu tohoto druhu v celé Evropě. První taková výstava se otevřela v Budapešti před jedenácti lety. Cílem této výstavy není jenom ukázání reálného světa nevidomých vidomým, ale taky se zde dozvíte, jak nevidomým můžete pomoct nebo jak jim můžete porozumět.