Výstava na Letohrádku v Praze

Připomeňte si toho, kdo postavil letohrádek Hvězda na výstavě

Do Prahy se jezdí převážně za památkami. Lidé navštěvují Pražský hrad, prochází se po Karlově mostě, navštěvují Václavské i Staroměstské náměstí. Jen málokterý turista navštíví i letohrádek Hvězda, který je vážně krásný. Pokud ho však navštívíte, jen málokdy si uvědomíte, kdo ho postavil, kdo se o něj zasloužil. Abyste si tohoto Habsburka připomněli a abyste se o něm něco dozvěděli, měli byste navštívit výstavu, jež pořádá Národní galerie ve Valdštejnské jízdárně.

Výstava se koná až do konce února a koná se proto, že letos je to přesně 470 let od doby, kdy syn krále Ferdinanda I. Ferdinand II. Habsburský přijel do Čech. Přijel sem sice hájit zájmy svého otce a Habsburků obecně, ale lidem se do paměti vryl jako ten, kdo postavil letohrádek Hvězda.

Nebyl to však jen milovník architektury, ale taky to byl vášnivý sběratel a skvělý zpěvák. Miloval kulturu, konkrétně divadlo, dokonce se nebál ani vystupovat.

Díky výstavě se však o něm dozvíte mnohem více. Uvidíte až tři sta dosud neviděných exponátů, které vám doslova vyrazí dech.