výstava

Výstava Pavla Opočenského už jen do poloviny listopadu!

Stěhování patří k běžným záležitostem života. Většinou se stěhují lidi do velkých měst, kde na ně čeká hromada zajímavých příležitostí, kterých by byla škoda nevyužít. Kvůli příležitostem se jezdí například i do Prahy, což je naše hlavní město, v němž to neustále žije. A právě díky neustálé míře návštěvníků se Praha snaží stále dělat nové a nové festivaly či výstavy, které tu budou vždycky, když se budete nudit. Přece jenom se neříká nadarmo, že Praha nikdy nespí. Pokud budete mít chvilku a budete chtít jít někam během deštivého dne, pak zajděte na výstavu!

Výstav je v Praze nyní habaděj. Například na Kampě se najde oblíbená výstava obuvnického návrháře s českými kořeny – Manola Blahnika. Nyní se nově koná i ve Ville Pellé výstava velice respektovaného sochaře Pavla Opočenského, který zde svá díla vystavuje až do poloviny listopadu.

Výstava má rozhodně co nabídnout. Pokud by vás zajímalo, co zde najdete, pak čtěte dále. Nebo si tam rovnou zajděte!

Poprvé!

Tato výstava sochaře Pavla Opočenského nazvaná Bucleus se koná naprosto poprvé. Představuje tohoto uznávaného sochaře kupodivu jenom prostřednictvím kreseb a barevných pastelek. Najdete tu sto děl, která vznikla během posledních tří let, tudíž se jedná o poměrně novou tvorbu.

Konkrétně zde najdete například geometrizující kompozice, dále taky volné skici šperků či skici sochařských realizací.

Kdo byl Pavel Opočenský?

Pokud jste do nynějška ještě neslyšeli o tomto uznávaném sochaři, pak byste rozhodně měli vědět, že to byl nejen český sochař, ale taky i šperkař a dále taky designér. Vystudoval SUPŠ v Jablonci nad Nisou a Trutnově – nejednalo se ale o obor sochařství, ale právě o obor zlatník. Během svého života emigroval do Německa a následně pak do Spojených států amerických.

Do Čech se navrátil až během devadesátých let, kdy se zde ihned proslavil, a to hlavně svou prací s tvrdými materiály, mezi něž se řadí žula nebo třeba syenit. Je znám celosvětově, protože svá díla vystavoval nejen v USA, ale taky i po celé Evropě nebo v jižní Koreji. Dokonce má na svém kontě i celosvětová ocenění.